To jest blog, w którym oprócz wzornictwa i projektów graficznych znajdziesz trochę sztuki, niebanalne robótki ręczne, zabawne gadżety, a przede wszystkim mnóstwo inspiracji do własnego działania. Bądź kreatywny!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:

Design, wzornictwo, ciekawe projekty i realizacje, gadżety

Grafika, typografia, ilustracje, ciekawe linki dla grafików, komercyjnie i niekomercyjnie

Blogi, blogasy, do których zaglądam, przy których piję kawkę

Różne ciekawe linki, które nie pasowały wyżej

„ Prawdziwe objawienie, jak mi się
wydaje, może być wynikiem tylko
silnej koncentracji na danym
problemie. Nie myślę tu
o wynalazcach i poszukiwaczach
przygód, ani też o podróżnikach
do egzotycznych miejsc.
Najpewniejszym – i zarazem
najszybszym – sposobem obudzenia
w sobie poczucia, iż doznajemy
cudu, jest przyjrzeć się uważnie,
w skupieniu, konkretnemu
przedmiotowi. Nagle, jakimś cudem,
odsłoni on się przed nami jako coś,
z czym nie zetknęliśmy się
nigdy wcześniej.”

Cesare Pavese
Dialoghi con Leucò
[Dialogi z Leukoteą], 1947

piątek, 06 maja 2011
50 kreatywnych opakowań na czekoladę

Czekolady

Szybka wrzuta dla wszystkich smakoszy: kolekcja pięćdziesięciu opakowań na czekoladę jest do obejrzenia na pixel77.  
(Ja potrafię zjeść tabliczkę czekolady w 15 min.)

 

środa, 01 grudnia 2010
Paul McCartney siedzi w filiżance

herbatynki

Z dużą przyjemnością donoszę, że znalazłam na pakamera.pl bardzo ciekawy pomysł na prezent, który napewno spodoba się wielu. Hit! Herbatynki, autorstwa „annasianna”, to kolekcje rysunkowych postaci z bajek lub członków kultowych zespołów muzycznych, wydrukowanych na kartonikach, z zainstalowanymi u dołu torebkami herbaty. Mnóstwo smaków do wyboru...

wtorek, 16 listopada 2010
Kapka masła

Designer: Yeongkeun JeongPodoba mi się jednorazowe opakowanie na masło, którego autorem jest Yeongkeun Jeong. W podobny sposób można pakować dżem, miód lub masło orzechowe. Drewniane wieczko-nożyk to ciekawy pomysł, jednak mało ekologiczny...

 

sobota, 10 października 2009
Husteczki, słuchawki, mięso, shit happens!

Co łaczy powyższe 4 wyrażenia? Opakowania. Wybrałam najciekawsze, z tych, które przewijały mi się ostatnio pod myszką ;)
Najpierw husteczki. Sympatyczny, prosty, dowcipny pomysł na zamknięcie produktu w kawałkach owoców. Autorem opakowań firmy Kleenex jest ilustrator Hiroko Sanders.

Kleenex

 

Kleenex

_

Jak zachęcić konsumenta, młodego konsumenta, żeby wybrał właśnie ten, a nie inny produkt, kiedy obok markowa konkurencja kusi swoimi logami. W opakowaniu siła?
Marka: Audiovox Accessories Corp. – EarBudeez

opakowanie na słuchawki
_

Opakowanie na mięso, kiełbaski, na steropianowej podstawce, owinięte folią, nieapetyczne, fuuuj. Okazuje się, że można je zapakować w ten sam sposób i uzyskać fajny efekt. Design: Turnstyle

opakowanie na kiełbaski
opakowanie na kiełbaski

_

Oh shit! Zestawy najpotrzebiejszych rzeczy na czarną godzinę, na niepogodę, na nieprzewidziane wydarzenia, dla wszystkich z poczuciem humoru :) Design: Eric Hollings

oh shit!

 

oh shit!

 

oh shit!

czwartek, 03 września 2009
Latająca herbata

Piękny projekt opakowania, a dokładniej fantastyczna koncepcja woreczka na herbatę. Projekt wykonała Nathalia Ponomareva z Rosji. Woreczek został złożony według zasad origami na kształt latającego ptaszka. Cudo! Nie wiadomo czy projekt nadaje się do masowej produkcji, ale idea jest świetna!

Green Berry Tea, opakowanie na herbatę, zielona herbata, cebrita, opakowania, design
via Packaging | UQAM

piątek, 08 maja 2009
Opakowanie, opakowania, jak zapakować?

Grafika na opakowaniu, polecam www.packagingworld.blogspot.com

 

 

 

 

           

środa, 15 kwietnia 2009
Opakowanie na kwiaty

Opakowanie na kwiaty jest to ciekawy temat projektowy, gdyż jak sami wiemy ciągle brakuje na rynku dobrej alternatywy dla celofanowych opakowań/zawijek :) Przedstawiam poniżej koncepcję opakowania, które może być wykonane z papieru (jednorazowego użytku) lub z trwalszych materiałów, gdzie mogłoby służyć dłużej. Projekt opracowali Olga Dąbrowska i Adam Groch z +OYO. Opakowania są lekkie i w przeciwieństwie do foliówek dobrze eksponują urodę kwiatów.


  
fot. www.oyo.com.pl

czwartek, 02 kwietnia 2009
Smaki Podlasia

 

Ostatnio na portalach i blogach z designem dużą popularnością (zasłużenie!) cieszy się praca dyplomowa Moniki Ostaszewskiej, absolwentki Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Smaki Podlasia, to projekt systemu opakowań na produkty kulinarne Podlasia, skąd pochodzi sama projektantka. W grafice opakowań zostały wykorzystane motywy ludowe typowe dla tego regionu, przez co opakowania tworzą charakterystyczną serię, która z pewnością szybko zostanie zapamiętana. Całość wygląda bardzo nowocześnie przy tym tworząc wizerunek produktów domowych, zdrowych i ekologicznych. Mam nadzieję, że ta seria niebawem pojawi się w polskich domach.

 

 

 

 

poniedziałek, 16 marca 2009
Czekolada jak dynamit

 

Projekt opakowania na musujące tabletki/granulki czekolady, które rozpuszcza się w mleku. Koncepcję czekoladowych tabletek oraz opakowanie w formie laski dynamitu wymyśliła Mélanie Boucher, papierowy sznurek (lont) służy do wyciągania pastylek. Są trzy warianty, na białą czekoladę, gorzką i mleczną. Znalazłam tutaj.

 
1 , 2