To jest blog, w którym oprócz wzornictwa i projektów graficznych znajdziesz trochę sztuki, niebanalne robótki ręczne, zabawne gadżety, a przede wszystkim mnóstwo inspiracji do własnego działania. Bądź kreatywny!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:

Design, wzornictwo, ciekawe projekty i realizacje, gadżety

Grafika, typografia, ilustracje, ciekawe linki dla grafików, komercyjnie i niekomercyjnie

Blogi, blogasy, do których zaglądam, przy których piję kawkę

Różne ciekawe linki, które nie pasowały wyżej

„ Prawdziwe objawienie, jak mi się
wydaje, może być wynikiem tylko
silnej koncentracji na danym
problemie. Nie myślę tu
o wynalazcach i poszukiwaczach
przygód, ani też o podróżnikach
do egzotycznych miejsc.
Najpewniejszym – i zarazem
najszybszym – sposobem obudzenia
w sobie poczucia, iż doznajemy
cudu, jest przyjrzeć się uważnie,
w skupieniu, konkretnemu
przedmiotowi. Nagle, jakimś cudem,
odsłoni on się przed nami jako coś,
z czym nie zetknęliśmy się
nigdy wcześniej.”

Cesare Pavese
Dialoghi con Leucò
[Dialogi z Leukoteą], 1947

środa, 30 maja 2012
3 Plaster. Warsztaty z Łukaszem Dziedzicem

Warsztaty typograficzne z Łukaszem DziedzicemTo co było dla mnie najprzyjemniejsze w 3 edycji festiwalu Plaster to warsztaty z Łukaszem Dziedzicem, gdzie projektowaliśmy własne fonty. Wróć - próbowaliśmy zaprojektować :) Zapomniałam o bożym świecie i przez 2 dni nie widziałam nic poza kształtem liter, "brzuszkami, ogonkami i wywijaskami".

3 Plaster. Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii

3 Plaster, Międzynarodowy Festiwal Plakatu i TypografiiW sobotę zakończył się 3 Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii "Plaster". Byłam, widziałam, słuchałam, brałam udział w warsztatach. Już od pierwszego dnia festiwalu wiedziałam, że to będzie świetnie spędzony czas. Swoje wrażenia opiszę w dwóch wpisach.

niedziela, 20 maja 2012
3 Plaster w Toruniu

3 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster23 – 26 maja 2012
Już w najbliższą środę rusza 3 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster. Będzie dotyczyła zagadnień relacji kulturowych i twórczych pomiędzy polską i białoruską grafiką projektową. Podczas festiwalu będą prezentowane prace graficzne polskich i białoruskich projektantów.
Myślę, że dla każdego, kto interesuje się tym tematem, będzie to ciekawe wydarzenie. Tam poprostu trzeba być. Ja też tam będę, gdyż po raz kolejny blog Cebrita objął patronat medialny.
Ci, którzy nie przyjadą, będą mieli okazję obejrzeć konferencję Design Dialogu w internecie, która będzie nadawana na żywo, przy współpracy z Telewizją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika UMK TV.

poniedziałek, 30 stycznia 2012
Philipp Igumnov (woodcum)

Philipp Igumnov, woodcum

Philipp Igumnov to młody artysta z Moskwy, którego kolaże i rysunki ostatnio mnie urzekły klimatem, jaki lubię. Trochę dziwne, prowokujące, kwaśne, zabawne i szokujące. Polecam zaglądać na jego profil na Flickr, gdzie zamieszcza prace pod nickiem woodcum.
I jeszcze na woodcum.livejournal.com

czwartek, 01 grudnia 2011
Bajki o zwierzętach

Animated music video for Fleet Foxes' The ShrineZaczęło się niedawno, od targów książki w Krakowie, gdzie kupiłam bajki Ezopa. Chociaż tak naprawdę wszystko zaczęło wcześniej, gdy mając kilka lat, wyświetlałam z koleżankami bajki na ścianie przy pomocy ruskiego rzutnika. Każda klatka była zamknięta w plastikowej kasetce. Już wtedy zaczęła się moja fascynacja ilustracją: kwaśną, surrealistyczną, alegoryczną.
Wieczorynki były słabe :)

wtorek, 29 listopada 2011
Andrew Kolb

Andrew Kolb @ cebrita

Inspirująca porcja ilustracji kanadyjskiego ilustratora i projektanta Andrew Kolba dla wszystkich fanów Catroon Network, i nie tylko.
Trudno mi coś więcej napisać, bo ciągle siedzę i oglądam jego prace na flickr. Jego portfolio jest tutaj.

 

poniedziałek, 18 lipca 2011
Uratować dom Jacksona, czyli opakowania na mydło

SUSTAINDawno nie wrzucałam tutaj grafiki, a ostatnio zachwycił mnie projekt opakowań na mydło z oleju palmowego ze zrównoważonych produkcji.
Nieustający wzrost zużycia oleju palmowego w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i paliwowym wymaga wycinania coraz większych obszarów lasów deszczowych pod uprawę palm olejowych. To z kolei powoduje, że zwierzętom zamieszkującym lasy równikowe zaczyna brakować przestrzeni życiowej. Niszczone są w ten sposób najcenniejsze przyrodniczo miejsca na Ziemi.

czwartek, 25 listopada 2010
ĄĘ – mam do Ciebie malutenka prosba

MyNameIsMarcusWrightDzisiejszy dzień jest sponsorowany przez litery diakrytyczne. Zabawne jest to, że najpierw znalazłam na youtube projekt zaliczeniowy z liternictwa, autorstwa Pawła Jabłońskiego. Następnie udałam się do ortodontki, która założyła mi na ząbki małego potworka, który sprawia, że mam kłopości językowe w wymowie owych liter...

czwartek, 10 grudnia 2009
Neony z Las Vegas

W maju pisałam o Buchstaben Museum – berlińskim muzeum liter. Wpis się podobał, więc dzisiaj podaję Wam nowy smakołyk.
Znalazłam serię fotografii autorstwa Pam Sattler, zrobioną w Muzeum Neonów w Las Vegas. Głównymi bohaterami zdjęć są stare, pięknie zardzewiałe neony, które za czasów swojej świetności zdobiły kasyna i lokale rozpusty.

Neon Boneyard by Pam Sattler

Neon Boneyard by Pam Sattler
więcej>>

 
1 , 2 , 3 , 4