To jest blog, w którym oprócz wzornictwa i projektów graficznych znajdziesz trochę sztuki, niebanalne robótki ręczne, zabawne gadżety, a przede wszystkim mnóstwo inspiracji do własnego działania. Bądź kreatywny!
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:

Design, wzornictwo, ciekawe projekty i realizacje, gadżety

Grafika, typografia, ilustracje, ciekawe linki dla grafików, komercyjnie i niekomercyjnie

Blogi, blogasy, do których zaglądam, przy których piję kawkę

Różne ciekawe linki, które nie pasowały wyżej

„ Prawdziwe objawienie, jak mi się
wydaje, może być wynikiem tylko
silnej koncentracji na danym
problemie. Nie myślę tu
o wynalazcach i poszukiwaczach
przygód, ani też o podróżnikach
do egzotycznych miejsc.
Najpewniejszym – i zarazem
najszybszym – sposobem obudzenia
w sobie poczucia, iż doznajemy
cudu, jest przyjrzeć się uważnie,
w skupieniu, konkretnemu
przedmiotowi. Nagle, jakimś cudem,
odsłoni on się przed nami jako coś,
z czym nie zetknęliśmy się
nigdy wcześniej.”

Cesare Pavese
Dialoghi con Leucò
[Dialogi z Leukoteą], 1947

sobota, 07 listopada 2009
Tekstylne eksperymenty Eunsuk Hur

Eunsuk Hur, projektantka tekstyliów w projekcie Nomadic Wonderland, stworzyła system puzzli, z których docelowo użytkownik może sam kształtować i zmieniać różne przedmioty. Kolekcja zawiera wielokolorowe elementy z drewna, filcu, skóry oraz różnych tkanin, które można łączyć tworząc części garderoby lub akcesoria do wnętrz.

Nomadic Wonderland

Nomadic Wonderland


Jakkolwiek by nie łączyć danych modułów, całość wygląda bardzo dekoracyjnie, wręcz kipi rozmaitością i wielością struktur. Możliwości wykorzystania ograniczać nam może tylko wyobraźnia. Uważam, że projekt jest bardzo inspirujący i już samo oglądanie tych aranżacji dostarcza wielu nowych pomysłów.

Nomadic Wonderland

Nomadic Wonderland

Nomadic Wonderland

Nomadic Wonderland
via: thetrendygirl.net

środa, 07 października 2009
Biżuteria tekstylna

Bardzo się cieszę, że biżuteria z wszystkiego innego niż metale szlachetne jest coraz bardziej popularna. Przestawiam Wam Nadię Darfi, projektantkę biżuterii tekstylnej. Wykonane z materiałów z odzysku (tak, znowu recykling) są elementami garderoby z pogranicza biżuterii i kreacji. Super.

Biżuteria tekstylna, Nadia Darfi

Biżuteria tekstylna, Nadia Darfi

wtorek, 11 sierpnia 2009
WioOo KoNikU!!

horses by Ann Wood @ cebrita

Ann Wood, utalentowane dziewczę z Nowego Yorku, wykonała fajową dekorację ścienną składającą się z kartonowych koników. Jej pomysł szalenie mi się spodobał, to fajna alternatywa na dekorację dziecięcego pokoju.

horses by Ann Wood

Kształty końskich części wycięła z kartonu na podstawie uprzednio przygotowanych szablonów. Następnie wszystkie elementy pomalowała farbami, nie szczędząc przy tym ani trochu wyobraźni. Do dekoracji użyła również innych materiałów, papierków, koronek i tym podobnych szmatek.

horses by Ann Wood

Na koniec połączyła drucikiem odpowiednio elementy, używając do tego guzików. Ci, którzy chcą sobie zrobić takie koniki, mogą wymyślić swój własny sposób łączenia, może nawet lepszy. Ci, którzy nie wiedzą jak połączyć końskie części ciała, niech sięgną do podręczników ze szkoły podstawowej do biologii :P

horses by Ann Wood

Dokładniejsza instrukcja jak zrobić koniki jest na blogu Ann Wood. Jest tam również sporo innych ciekawych pomysłów, od których każdemu uszy zastrzygą ;)

niedziela, 09 sierpnia 2009
Maszyna do formowania plastiku skonstruowana przez studentów

Rotacyjna maszyna do formowania plastiku

Trzej młodzi projektanci z University for the Creative Arts w Wielkiej Brytanii, Andrew Duffy, Craig Tyler i Edward Harrison, zbudowali rotacyjną maszynę DIY do produkcji przedmiotów z tworzyw sztucznych, która jest zasilana przez bezprzewodową wiertarkę. Maszyna została skonstruowana z rzeczy z odzysku. Umożliwia tanią produkcję, podczas której niewiele materiału się marnuje. Zobaczcie film prezentacyjny, który dokładniej przedstawia pomysł studentów.


Skarbonki wykonane przy pomocy maszyny DIY

Rotacyjna maszyna do formowania plastiku

wtorek, 28 lipca 2009
Dywany z Barcelony. nanimarquina

nanimarquina - Little Field of Flowers @ cebrita

Dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić boso po pokoju, a jeszcze nie znają tej projektantki.
Nani Marquina z Barcelony, swoje pierwsze dywany zaprojektowała w 1984 roku. Jej projekty bardzo się podobały, więc trzy lata później założyła firmę pod nazwą nanimarquina, a produkcja jej pomysłów do dzisiaj odbywa się w Indiach. Aktualnie prowadzi firmę wspólnie z siostrą i córką, a do współpracy zaprasza znanych designerów: Javiera Mariscala, Martíego Guixé czy Torda Boontje, który zdobył nagrodę Red Dot za dywan Little Field of Flowers (zdjęcie wyżej).
Niżej przedstawiam Wam bardzo ciekawy filmik dokumentujący powstawanie dywanów nanimarquina, w którym biorą udział hinduscy rzemieślnicy. Projektantka zapewnia, że do produkcji jej projektów nie są zatrudniane dzieci.

niedziela, 07 czerwca 2009
Żyrandol z parasola

Wystarczy chcieć, obudzić w sobie małego majsterkowicza by mieć oryginalny żyrandol za cenę jednego lub kilku parasoli, których ostatnio mamy sporo, ze względu na nieustannie wzruszoną pogodę. Mam nadzieję, że jest to chwilowe, że wakacje będą bardzo słoneczne, a parasole wykorzystamy inspirując się poniższymi projektami.

Umbrella Chandeliers


Projekt: Shelly Sabel


Projekt: anthologie QUARTETTProjekt znaleziony na flickr mocaluva


Projekt: MDT-tex


Fragment dużego projektu scrap house (dom z odpadów); foto: Cesar Rubio PhotographyCuuudo!! :) Projekt: Susurrus China Chandeliers

czwartek, 14 maja 2009
Kosuke Tsumura. Tokio Fiber '09

 

Od dwóch dni jak tylko mam wolny czas od pracy to grzebię w materiałach z Milan Design Week. Nie widzę innej opcji, trzeba tu zaprezentować ciekawe rzeczy, jest tego sporo, wybiorę wg własnego gustu. Zaczynam od Japończyka – Kosuke Tsumura – fashion designera, nieustannie poszukującego nowych rozwiązań w projektowaniu ubrań. Jeden moduł i tyle możliwości! :) Jego projekt wchodził w skład wystawy Tokio Fiber '09, która była częścią mediolańskiej imprezy.
Zapewne towarzystwo z wzornictwa się uśmiecha, gdyż to przypomina nic innego jak nasze zmagania z formą na pierwszym roku ASP. Mi słabość do takiej zabawy została i każdy taki kolejny przykład znaleziony w necie sprawia mi ogromną radość.

 

Tokio Fiber '09

 

czwartek, 30 kwietnia 2009
Wieszak

Michael Meredith z biura architektonicznego Mos w NY, zainspirowany bluszczem, zaprojektował wieszak Ivy, który można dowolnie składać z modułów w kształcie Y. Dostępny w 4 kolorach. Na klucze, ubrania, biżuterię... możliwości jest bardzo wiele – sympatyczny pomysł.

 

 

 

środa, 01 kwietnia 2009
Jajcarska sofa

 

Niu dizajn :P znalazłam na toxel.com. Niestety nie znam szczegółów kto popełnił tak fantastyczny projekt ;)